Історія позашкільного закладу в Березнегуватому розпочалася 1 січня 1953 року, коли було прийняте рішення про створення закладу, в якому діти могли б проводити свій вільний час, знаходити собі заняття за інтересами, вчитися застосовувати набуті знання і навички у житті. Так було засновано Будинок піонерів. Тут  працювали ляльковий, авіамодельний, музичний гуртки та гурток образотворчого мистецтва.

      У зв'язку зі змінами в громадському житті суспільства, у 1995 році Будинок піонерів - як осередок творчості учнівського контенгенту, було реорганізовано і переіменовано в Березнегуватський  Будинок дитячої творчості, у 2007 – у Березнегуватський  районний Будинок дитячої творчості.

      Головним завданням діяльності закладу було і залишається задоволення потреб учнів до прояву себе в різних галузях людської діяльності, а пріоритетною метою – є сприяння становленню творчої особистості дитини, підлітка, молодої людини.

      На сьогодні у 41 гуртку Березнегуватського районного Будинку дитячої творчості 750 вихованців мають можливість отримати систему знань і навичок у сфері науки, краєзнавства, художнього та прикладного мистецтва, культури, спорту, розвивати свої творчі здібності, підвищувати рівень духовного і фізичного розвитку.

      Навчально-виховна робота позашкільного закладу здійснюється за такими напрямками:

·        художньо-естетичний,

·        туристсько-краєзнавчий,

·        еколого-натуралістичний,

·        науково-технічний.

      За часи існування закладу були відродженні та запроваджені різноманітні конкурси, фестивалі, свята для дітей та підлітків. Будинок творчості виступає як координаційним центром виховної та організаційно-масової роботи в районі; активно співпрацює з громадськістю селища; вихованці та педагогічні працівники закладу беруть участь в районних, обласних та Всеукраїнських масових заходах (конкурсах, виставках, змаганнях, фестивалях).

      Педколектив закладу активно працює над науково-методичною проблемою «Розвиток творчих здібностей дітей та підлітків, забезпечення умов для їх самореалізації», втілюючи  в життя технології особистісно-орієнтованого навчання, якомога ширше впроваджуючи систему суб'єктних взаємин учня і педагога.

      Методична робота в закладі зосереджена на створенні максимально сприятливих умов для самореалізації і самовираження особистості педагога та системи, яка б стимулювала творчий пошук та аналіз власної роботи.

      Навчальний процес забезпечують 33 педагогічні працівники, з них 8 основних та 24 сумісників. Філії Будинку дитячої творчості функціонують  на базі загальноосвітніх навчальних закладів району, будинків культури та ДЮСШ. Старшокласники району мають змогу займатися науково-дослідницькою роботою у районному територіальному відділенні МАН.

      Березнегуватський районний Будинок дитячої творчості є центром організації змістового дозвілля молоді райцентра та району.